+371-67333403
+371-29117009
Pieteikties konsultācijai Cenas
Uz zinātniski pierādītu metožu un pieredzi
pamatots risinājums

Mikroķirurģija

Mikroķirurģija saskaņā ar Eiropas savienības Mikroķirurgu asociācijas federācijas (European Federation of Societies for Microsurgery - http://www.efsm.eu ) un Pasaules Rekonstruktīvās mikroķirurģijas asociācijas (World Society for Reconstructive Microsurgery - https://www.wsrm.net ) definīcijas ir ķirurģijas disciplīna, kas veido anastomozes (savienojumus) smalkām struktūrām (asinsvadi - artērijas, vēnas; limfātiskie vadi un nervi) un veic kompleksu cilvēka mīksto audu rekonstrukciju traumu, onkoloģisku saslimšanu un iedzimtu defektu gadījumos vai to seku (defektu un/vai funkciju traucējumu) gadījumos.

Šādu operāciju veikšanai izmanto optisko palielinājumu (optiskās brilles, mikroskopu u.c.), bet būtu nepareizi saprast, ka mikroķirurģija attiecas tikai uz tām operācijām, kuru veikšanai izmanto optisko palielinājumu vai mikroskopu. Svarīgākais mikroķirurģijas operāciju veikšanā ir ārsts-speciālists jeb mikroķirurgs.
Lai varētu pilnvērtīgi strādāt par mikroķirurgu, ir jāapgūst sīko struktūru izdalīšana, sašūšana un rekonstrukcija. Latvijā tāpat kā citās Eiropas valstīs to apstiprina speciālu kursu apgūšana, ar sertifikāciju un prakse.
Tomēr mikroķirurgs ir ne tikai ķirurgs, kurš iemācījies veikt sīku struktūru sašūšanu un rekonstrukciju zem optiskā palielinājuma. Mikroķirurģija ir dzīves, pacienta un risināmās situācijas uztvere – visu nosaka sīkas nianses, pacietība, izturība, emocionāla līdzsvarotība un spēja ilgstoši un efektīvi domāt un strādāt.

Mikroķirurgs veic piemēram sekojošas operācijas - ekstremitāšu replantācijas (amputēto daļu piešūšana), rotētu un brīvu lēveru (audi ar savu asins apgādi) pārvietošanu, nervu un asinsvadu rekonstrukciju, limfātiskās sistēmas operācijas, defektu korekciju vai slēgšanu traumu, saslimšanu, onkoloģisku saslimšanu gadījumos (tajā skaitā sejas un žokļu, audzēju, krūts audzēju, muskuļu un kaulu sistēmas u.c. audzēju gadījumos) un dažāda veida iedzimtu (ģenētiski noteiktu) patoloģiju korekciju. 

Pakalpojumi

1 2 3 4