+371-67333403
+371-29117009
Pieteikties konsultācijai Cenas
Uz zinātniski pierādītu metožu un pieredzi
pamatots risinājums

Ortozēšana

Ortozēšana (no grieķu: Ορθός, ortho – taisns) – medicīnas nozare, kas konservatīvi (bez ķirurģiskas iejaukšanās) ārstē un pēta balsta un kustību orgānu sistēmas bojājumus un deformācijas, kā arī nodarbojas ar profilaksi.

Ar ortozēšanu visbiežāk saprot individuāli viedotu ortozi vai retāk - rūpnieciski ražotas ortozes papildus pielādošanu. Ortozes izgatavo no speciāla medicīniskajās tehnoloģijās izmantojama materiāla - termoplasta vai akvaplasta. Šie materiāli paaugstinātas temperatūras rezultātā kļūst viegli veidojami un līdz ar to iespējams izgatavot ortozi pēc individuāla pasūtījuma - atbilstošu katra cilvēka rokas formai, tādejādi nodrošinot rokai maksimālu komforta stāvokli. Materiāls ir viegls, labi kopjams, izturīgs un estētisks.

Ortozēšana balstās uz zināšanām par ķermeņa anatomiju, fizioloģiju, biomehāniku, kustību un aktivitāšu analīzi, kā arī uz zināšanām par ortozēšanas materiāliem un ortožu izgatavošanas mehāniskiem principiem.

 

Biežākie ortozēšanas gadījumi:

  1. Imobilizācija - pilnīga fiksācija, kustību ierobežošana.
  2. Mobilizācija - konkrētu kustību veicināšana.
  3. Mobilizācijai domātās ortozes iedala sīkāk: statiskās, dinamiskās, pozicionēšanas, korekcijas.
  4. Mobilizācijas ierobežojums – kādas konkrētas kustības (kustību) ierobežošana.
  5. Kompresija.

Ortozēšanu var izmantot: pirms operācijas; pēc operācijas periodā ar konkrētu mērķi; lai uzlabotu konkrētā cilvēka funkcionālo stāvokli; kā patstāvīgu terapeitisku metodi.

Ortozes atkarībā no mērķa un veida tiek lietotas: tikai naktī; tikai dienā; praktiski visu diennakti tikai vairākas reizes noņemot atsevišķos laika posmos; konkrētu aktivitāšu vai funkcijas veikšanai; pie slodzes; miera stāvoklī vai pēc nepieciešamības.

Ortozēšanas laikā tiek meklēts un realizēts labākais ortozes veids katram konkrētam indivīdam un konkrētais indivīds ar savām īpatnībām, vēlmēm un nepieciešamībām piedalās ortozes veidošanā, protams, respektējot profesionāļa rekomendācijas.

Ortozēšana nav tikai tehnisks darbs, tā ir arī māksla!

Pakalpojumi

1 2 3 4