+371-67333403
+371-29117009
Pieteikties konsultācijai Cenas
Uz zinātniski pierādītu metožu un pieredzi
pamatots risinājums

Plastiskā ķirurģija

Plastiskās ķirurģijas nozares nosaukums atvasināts no grieķu valodas vārda plastikos - mainīt, veidot vai piešķirt formu.

Plastiskās ķirurģijas nozares galvenais uzdevums ir pilnībā atjaunot vai uzlabot esošo ķermeņa formu un funkcijas, tādejādi uzlabojot cilvēka dzīves kvalitāti.

Izdalāmas trīs apakšnozares

1. Rokas ķirurģija

Infekcijas, pilnīgas/daļējas ekstremitātes vai tās daļas amputācija, kaulu lūzumi, deformācijas, funkcionāli traucējumi pēc lūzumiem, rokas nervu, nervu pinuma bojājumi un funkcionāli traucējumi, iedzimtas rokas deformācijas, labdabīgi un ļaundabīgi veidojumi, audzēji, cīpslu (atliecējcīpslu un saliecējcīpslu), saišu bojājumi, saistaudu saslimšanas (Dipitrēna slimība), nagu deformācijas un bojājumi, reimatoīdais artrīts, bērnu cerebrālā trieka u.c.

2. Rekonstruktīvā ķirurģija

Ķermeņa formas vai funkciju traucējumu atjaunošana vai uzlabošana, izmantojot: mikroķirurģijas tehniku, audu plastikas metodes (lēveri, ādas transplantācija), kaulu, cīpslu, saišu rekonstrukcijas iespējas, implantus.

Šādas operācijas varētu būt nepieciešamas cilvēkiem pēc smagām traumām, apsaldējumiem, apdegumiem, ilgstošām infekcijām (osteomielīti, hroniski dzīstošas brūces, izgulējumi), onkoloģiskām saslimšanām, kā arī iedzimtām deformācijām un funkcionāliem traucējumiem praktiski jebkurā ķermeņa daļā (rokas, kājas, krūšu kurvis, seja u.c.). Sejas nervu paralīze, keloīdi un hipertofiskās rētas.

3. Kosmētiskā (estētiskā) ķirurģija

Ķermeņa konturēšana - abdominoplastika, apakšstilbu korekcija, vidukļa korekcija, augšdelma korekcija, sejas, zoda un apakšžokļa korekcija, izmantojot gan injekcijas (Botox, kolagēns), gan liposakciju, gan operācijas; deguna, ausu, uzacu, plakstiņu izskata; krūšu dziedzeru formas un izmēru korekcija; ārējo dzimumorgānu korekcija (kaunuma lūpu korekcija); matu transplantācija; iedzimtu ķermeņa formu defektu korekcija.

Kā redzams no šī uzskaitījuma, plastikas ķirurgs kā speciālists un plastikas ķirurgs sadarbībā ar ķirurgiem, onkologiem, torakāliem ķirurgiem, traumatologiem, urologiem, sejas-žokļu ķirurgiem, reimatologiem un citu specialitāšu ārstiem spēj palīdzēt risināt ļoti dažādu saslimšanu radītas pacientu problēmas.

Savā izglītībā plastikas ķirurgs iegūst iemaņas visās trīs apakšnozarēs. Parasti vēlāk katrs plastikas ķirurgs specializējās vairāk kādā konkrētā virzienā, taču konkrētā pacienta problēmas risināšanā spēj izmantot visas iegūtās zināšanas par visām trīs apakšnozarēm. Tā ķirurgs piemēram, veicot deguna formas korekciju, nepieciešamības gadījumā uzlabos arī elpošanas funkciju vai vēdera audu samazināšanas (abdominoplastika) gadījumā veiks arī vēdera priekšējās sienas muskuļu stiprināšanu. Savukārt pacientam ar kaulu lūzumiem, cīpslu bojājumiem vai veidojumu operācijas laikā griezienu veidos rūpējoties par iespējami labāku rētas kosmētisko efektu, kā arī nepieciešamības gadījumā veiks rētu korekciju.

Pakalpojumi

1 2 3 4