+371-67333403
+371-29117009
Pieteikties konsultācijai Cenas
Uz zinātniski pierādītu metožu un pieredzi
pamatots risinājums

Dr.med. Laura Logina

Dr.med. Laura Logina – plastikas un rokas ķirurģe, mikroķirurģe, krūts ķirurģe

Dr.Med. Laura Logina ir sertificēta plastikas un rokas ķirurģe, mikroķirurģe, krūts ķirurģe. Savas profesionālās darbības pirmsākumos viņas galvenā interese ir bijusi par rokas ķirurģiju, rekonstruktivo un mikroķirurģiju. Jāatzīmē, ka Laura Logina ir pirmā, kas Latvijā veikusi plaukstas artroskopiju, kā arī pirmā sieviete Latvijā, kas veikusi tik sarežģītas operācijas kā pirkstu un rokas replantācijas, mikroķirurģiskas anastomožu veidošanas un lēveru operācijas.

Protams, ļoti liels nopelns ir Lauras Loginas skolotājiem un darba kolēģiem. Savu pieredzi viņa ir ieguvusi ilgus gadus strādājot Klīnikas ”Gaiļezers” (šobrīd Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas) Latvijas plastiskās, rekonstruktīvās un mikroķirurģijas centrā. Šeit iegūta pieredze smagu un akūtu traumu ārstēšanā, veiktas dažāda veida rekonstruktīvas operācijas, mikroķirurģija.

Tomēr Lauru Loginu līdztekus darbam vienmēr ir interesējusi arī zinātne. Viņa neatlaidīgi gatavojās sava zinātniskā darba izstrādei un, 2005.gadā uzvarot konkursā un saņemot Zariņa ceļojuma stipendiju, realizēja unikālu iespēju – stažēties slavenajā Mayo klīnikā Amerikas savienotajās valstīs. Viņas zinātniskais darbs bija veltīts pirkstu kaulu stāvokļa izmaiņām, kas radušās pēc asinsrites atjaunošanas amputācijas gadījumā (“Replantēto augšējo ekstremitāšu kaulaudu ultraskaņas akustisko īpašību izmaiņas pēc asins piegādes pārtraukšanas”). Paralēli saspringtam ikdienas darbam klīnikā, viņa pabeidza studijas doktorantūrā, veica pētījuma eksperimentālo un klīnisko daļu, un aizstāvēja savu pētījumu, iegūstot medicīnas zinātņu doktora grādu.

Pēc vairāk kā desmit gadu darba neatliekamā rekonstruktīvā un rokas ķirurģijā, Laura Logina pievērsās plaukstas kaulu rekonstruktīvai ķirurģijai dažādu veidu hronisku saslimšanu gadījumos. Pieredzes apmaiņā vairākas reizes stažējusies citu valstu klīniskās, īpaši labu sadarbību izveidojot ar Čehijas rokas ķirurģijas speciālistiem.  Viesojoties slavenajā Somijas, Tamperes klīnikā ieguva zināšanas arī tik sarežģitu pacientu ārstēšanā, kā tetraplēģijas un bērnu cerebrālās triekas kustību rekonstrukcija. Dr.Med. Laura Logina ir vienīgā speciāliste Latvijā, kas ir pabeigusi augsti kvalificētu gan teorētisko, gan praktisko apmācību rekonstruktīvās ķirurģijas un rehabilitācijas veikšanā tetraplēģijas pacientiem.

Laura Logina vienmēr ir centusies ar savām zināšanām dalīties. Ar entuziasmu ir vairākus gadus piedalījusies jauno kolēģu - ārstu apmācībā Universitātē. Aktīvi iesaistījusies rokas rehabilitācijas attīstībā Latvijā, sadarbojoties ar rehabilitācijas speciālistiem, ergoterepeitiem.

Dr. Med. Lauras Loginas uzņēmums ”Loginas Mikroķirurģijas un Rehabilitācijas centrs” uzsāka sistemātisku pakalpojuma sniegšanu Kurzemes reģionā.  Tika irveidota sadarbība ar reģiona ģimenes ārstiem, kā arī citu specialitāšu ārstiem un ķirurģiem dažādās ārstniecības iestādēs. 2007.gadā tika noslēgti sadarbības līgumi ar vairākām ārstniecības iestādēm, tajā skaitā arī Liepājas reģionālo slimnīcu, Siguldas slimnīcu. Uzņēmums ilgus gadus ar savām zināšanām un investīcijām iesaistās reģiona medicīnas pakalpojuma kvalitātes celšanā.

Savas zināšanas un prasmes dr.med. Laura Logina ir investējusi "Izgulējumu un hronisku brūču ārstēšanas vadlīniju" izstrādē.

Mikroķirurģijas tehnikas pārzināšana un ilgstoša pieredze rekonstruktīvajā ķirurģijā pavēra iespējas sadarbībā ar citu specialitāšu ārstiem dr.med. Laurai Loginai palīdzēt arī pacientiem ar specifiskām un retām saslimšanām, kā arī iesaistīties smagu onkoloģisku pacientu rekonstruktīvajā ķirurģijā. Pakāpeniski ķirurģei veidojās lielāka interese par krūts rekonstruktīvo ķirurģiju.  Specializēta apmācība krūts audzēju ārstēšanā un rekonstrukcijā atbilstoši starptautiskām un Eiropas savienības vadlīnijām ir iespējama tikai ārpus Latvijas,  tāpēc Dr.Med. Laura Logina uzsāka mācības Barsalonas Eiropas ķirurģiskā onkoloģijas, rekonstruktīvās un estētiskās krūts ķirurģijas maģistra grāda studijās (European Master’s degree in surgical oncology, reconstructive and aesthetic breast surgery). Studēšanas laikā tika apgūtas gan teorētiskās zināšanas, gan unikālas praktiskās iemaņas, iesaistoties citu Eiropas valstu klīniku ikdienas darbā. Studijas dr.med. Laurai Loginai deva zināšanas kritiski izvērtēt krūts rekonstruktīvās ķirurģijas stāvokli Latvijā un sagatavot "Krūts vienības" projektu. "Krūts vienības" projekta ieviešana notika divus gadus un ir dr.med Lauras Loginas un uzņēmuma dāvana Kurzemes reģiona sievietēm.

 

CV

Laura Logina

 • Sertificēta plastikas ķirurģe Latvijā un Eiropas Savienībā
 • Sertificēta rokas ķirurģe
 • Latvijas plastisko ķirurgu asociācijas biedre
 • Latvijas rokas ķirurgu asociācijas biedre
 • ISAPS (International Society of Aesthetic plastic Surgery) biedre
 • FESSH (Federation of European Societies for Surgery of the Hand) biedre

Izglītība

Latvijas Medicīnas akadēmija / Rīgas Stradiņa universitāte

 • Medicīnas fakultāte, ārsta grāds (1994-2000)

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca

 • Vispārējās ķirurģijas rezidentūra (2000-2002)

Rīgas Stradiņa Universitāte

 • Plastikas ķirurģijas rezidentūra, iegūts plastikas ķirurga sertifikāt.(2002-2006)

Harzburgas Menedžera skola

 • Projektu menedžera sertifikāts  ( 2007)

Rīgas Stradiņa Universitāte

 • Doktorantūras programma (“Replantēto augšējo ekstremitāšu kaulaudu ultraskaņas akustisko īpašību izmaiņas pēc asins piegādes pārtraukšanas”) (2005-2008)
 • Iegūts medicīnas doktora zinātniskais grāds (2011)

Barsalonas Universitāte

 • Eiropas Maģistra studijas ķirurģiskā onkoloģijā, rekonstruktīvā un estētiskā krūts ķirurģijā (2018-2021)

 

Darba pieredze un zinātniskās aktivitātes

 • Biomehānikas zinātnisko pētījumu grupa, rehabilitācijas centrs “Vaivari”/RSU

  Ultraskaņas izplatīšanās ātruma izmaiņas ekstremitāšu kaulos insulta slimniekiem Darba vadītājs: prof.A.Vētra (1998-2001.)
 • Aizkuņģa dziedzera patoloģijas pētījumu zinātniskā grupa, slimnīca “Gaiļezers”

  Pilota pētījums “Intra abdominālā spiediena un nieru funkciju izmaiņas akūta pankreatīta un sekundāra peritonīta pacientiem pēcoperācijas periodā”. Darba vadītājs: prof.G.Pupelis (1999-2000).
 • Hereditārā nepolipozā kolorektālā vēža zinātnisko pētījumu grupa, P.Stradiņa klīniskā Universitātes slimnīca.

  Darba vadītājs: prof. J.Gardovskis, (2000-2002)
 • Ordinātors SIA “Latvijas plastiskās, rekonstruktīvās un mikroķirurģijas centrs”

  2001.-2006.g.
 • Plastikas ķirurgs SIA “Latvijas plastiskās, rekonstruktīvās un mikroķirurģijas centrs”

  2006.-2010.g.
 • Latvijas plastiskās, rekonstruktīvās un mikroķirurģijas centrs

  Pētījums: “The versatility of distally based radial forearm flap in a case of interruption of both carpal arterial arches“ (2001). Darba vadītājs: dr.O.Libermanis
 • Konsultants SIA “Latvijas plastiskās, rekonstruktīvās un rokas ķirurģijas centrs”

  2002.-2003.g.
 • B.Zariņa fonda ceļojuma stipendijas stipendiāte (2004.)

  Darba “Replantēto augšējo ekstremitāšu kaulaudu ultraskaņas akustisko īpašību izmaiņas pēc asins piegādes pārtraukšanas” pilnveidošana un stažēšanās iespējas ASV, Ročestera, Mayo klīnikā un zinātniskajā laboratorijā.
 • Stažēšanās laikā

  (2005.08.-2006.02.) veikts pilotpētījums par asinsriti trušu ekstremitāšu kaulos, kā rezultātā izstrādāts eksperimentālā pētījuma protokols, kā arī modelis replantācijas veikšanai trušu ekstremitātēs.
 • Konsultants SIA Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca, klīnika “Gaiļezers”

  2006.-2015.g.
 • Plastikas ķirurgs SIA “Loginas Mikroķirurģijas un Rehabilitācijas centrs”

  no 2007.gada līdz šim brīdim.
 • Konsultants SIA “Liepājas reģionālā slimnīca”

  2007.-2020.g.
 • Pētnieks, doktorants RSU projekta

  “Endogēno un eksogēno nelabvēlīgo (riska) faktoru ietekmes izpēte uz cilvēka organisma sistēmām un funkcionēšanās spējām ar multidisciplināras pieejas palīdzību” apakšprojektā “Apakšstilbu traumu nozīme hronisku apakšstilbu vēnozās atteces saslimšanu attīstībā”. (2007.-2009.g.)
 • Stažēšanās Somijā

  Tampere University hospital - prof.S.Vilki, 11.03.2007.-18.03.2007.
 • Pieaicinātais lektors Brūču klīnikā un Brūču un izgulējumu asociācijā.

 • Pieaicinātais lektors LU Medicīnas pēcdiploma apmācības fakultāte, 2007-2009.g.

 • Stažēšanās Čehijā

  Vysoké nad Jizerou, Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou – dr.A.Schmoranzová, 23.02.2009. - 06.03.2009.
 • Kongresa organizēšanas komisijas prezidente “First Welcome Meeting of Reconstructive, Hand and Aesthetic Surgery of Baltic States”,

  Latvija, 22-23.05.2009.
 • Konsultants Siguldas slimnīca

  no 2010.gada līdz šim brīdim.
 • Organizators semināram “Novelty in Tetraplegia hand surgery”

  (uzaicinātais lectors prof.Jan Fridén). Latvija, Riga, 17.05.2011.
 • Zinātniskā darba vadītāja bakalaura darbam “Karpālā kanāla sindroma subjektīvās izpausmes, diagnostika un rehabilitācija pēcoperācijas peridoā pacientiem Latvijā”

  (O.Poļivkina, 2011.)
 • Pētnieks ESF projektā: „Interdisciplinary research group created a new intelligent textiles functional characteristics of the development and integration of innovative products”

  2011.-2015.g.
 • Organizatore un lektore semināram „Principles of hand therapy of persons with hand disorders, hand orthotics”

  (uzaicinātais lektors Ch.Fernholm). Latvija, Rīga, 22.-23.02.2012.
 • Stažēšanās Šveices paraplēģijas centrā

  (Swiss Paraplegic Centre) Nottwil, 16-20.04.2012.
 • Piesaistītā eksperte plastikas ķirurģe - Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs

  2017.-2019.
 • Stažēšanās Somijas klīnikā Toolo Hospital,  Vācijas klīnikā Sana Hospital Gerresheim Dusseldorf, Francijas klīnikā Institut Gustave Roussy, 2019

Publikācijas, uzstāšanās, lekcijas, stenda referāti

L.Logina, A.Vētra, V.Logins “Ultraskaņas izplatīšanās ātruma izmaiņas ekstremitāšu kaulos insulta slimniekiem”, uzstāšanās RSU ikgadējā studentu zinātniskā konferencē (1998.).

L.Logina, G.Pupelis “Intra abdominālā spiediena un nieru funkcijas izmaiņas akūta pankreatīta un sekundāra peritonīta slimniekiem pēcoperācijas periodā”, uzstāšanās RSU ikgadējā zinātniskā konferencē (2000.).

A.Irmejs, L.Logina, A.Gardovskis, J.Gardovskis “First results about the incidence of hereditary nonpolyposis colorectal cancer (HNPCC) in Latvia.” Journal of Tumor Market Oncology. 2001., Vol-16, Nr-2.

A.Irmejs, L.Logina, A.Gardovskis, J.Gardovskis “First results about the epidemiology of hereditary nonpolyposis colorectal cancer in Latvia.” Acta medica Lituanica. 2001.Suppl.7. (Participation at the 3-th congress of Baltic state surgeon. Vilnus. 2001.)

A.Irmejs, A.Gardovskis, L.Logina, V.Borosenko, J.Gardovskis “First results about the clinical incidence of hereditary nonpolyposis colorectal cancer (HNPCC) in Latvia.” Acta Chirurgica Latviensis 2001., Vol – 2, pp.9-13.

A.Vētra, An.Vētra, V.Logins, L.Logina “Changes of the bone acoustic properties in the hemiplegic patients at the period of rehabilitation.” RSU scientific works, 2002, 2, pp. 32-38.

A.Tihonovs, H.Adovičs, M.Kapickis, J.Krustiņš, O.Libermanis, G.Krauklis, K.Pastars, L.Logina, Dz.Ozols (LPRMC) “Mīksto audu defektu slēgšana plastikas ķirurga skatījumā” Baltijas traumatologu un ortopēdu kongress (2003.).

L.Logina, G.Krauklis, H.Adovičs “Krūts plastiskās operācijas” Jums, kolēģi 2003., pp. 41-44.

J.Krustiņš, A.Gaile, O.Libermanis, H.Adovičs, M.Kapickis, A.Tihonovs, G.Krauklis, K.Pastars, L.Logina (LPRMC) “Mīksto audu defektu slēgšana apakšējā ekstremitātē hronisku brūču un traumatisku bojājumu gadījumos”. Baltijas traumatologu un ortopēdu kongress. (2004.)

L.Logina (LPRMC) “Plaukstas reanimācija pēc perifēro nervu bojājumiem”. Uzstāšanās seminārā-konferencē “Perifēro nervu bojājumu un izgulējumu ārstēšana Latvijā” (2004.).

L.Logina (LPRMC) “Trauma un venozā stāze”. Uzstāšanās 4.Latvijas traumatoloģijas un ortopēdijas kongresā (2006.). Apbalvojums - labākā zinātniskā prezentācija.

L.Logina „Naga falangu anatomija/naga gultnes bojājumi”; Distālas pirkstu replantācijas”, „Perifēro nervu anatomija un fizioloģija” Lekcijas-prezentācijas LPRMC ( 2006.)

L.Logina “Mikroķirurģiskās ārstēšanas iespējas centrālās rokas inervācijas bojājumu gadījumos”. Lekcija Latvijas bērnu neirologu biedrības rīkotajā sēdē. (2007.)

L.Logina ”Trauma un venozā stāze”. Lekcija-prezentācija LPRMC (15.02.2007.)

L.Logina, D.Krieviņš (RSU) “Totāli vai subtotāli amputētu pirkstu lokālā stāvokļa izvērtēšana iespējamai replantācijai”. Stenda referāts RSU ikgadējā zinātniskā konferencē (2007.).

L.Logina ”Plastic, reconstrucive and microsurgery in Latvia” Uzstāšanās Tamperes Universitātes klīnikā, Somija 15.03.2007.

L.Logina, D.Krieviņš “Totāli vai subtotāli amputētu pirkstu lokālā stāvokļa izvērtēšana iespējamai replantācijai” RSU Zinātniskie raksti; Rīga, 2008: 149-151.

L.Logina, D.Krieviņš, K.Drevinska, R.Auzāns (RSU) “Pirmie eksperimentālie rezultāti kaulaudu akustisko īpašību izmaiņu diagnostikā pēc asinsrites pārtraukšanas”. Stenda referāts RSU ikgadējā zinātniskā konferencē (2008.)

L.Logina, D.Krieviņš, K.Drevinska, R.Auzāns (RSU) “Pirmie eksperimentālie rezultāti kaulaudu akustisko īpašību izmaiņu diagnostikā pēc asinsrites pārtraukšanas” RSU Zinātniskie raksti; Rīga, 2009: 195-200.

L.Logina ”Plastic, reconstrucive and microsurgery in Latvia” Uzstāšanās, Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou, Vysoké nad Jizerou, Čehija 04.03.2009.

L.Logina, G.Lauskis “Complicated head defect reconstruction: a case report.”

Uzstāšanās starptautiskā konfernecē - Pirmajais Baltijas valstu rekonstruktīvās, rokas un estētiskās ķirurģijas iepazīšanās congress 22.-23.05.2009., Rīga.

L.Logina, D.Krieviņš, K.Drevinska, R.Auzāns, A.Timuhins (RSU, LU) “First experimental results of the early venous congestion diagnosis after the replantation (animal model).” Uzstāšanās starptautiskā konferencē - Pirmajais Baltijas valstu rekonstruktīvās, rokas un estētiskās ķirurģijas iepazīšanās congress 22.-23.05.2009., Rīga.

L.Logina, D.Krievins (RSU) “Assessment of the total or subtotal amputated part of the digit for the possible replantation”. Stenda referāts kongresā - XIVth Congress of The Federation of European Societies of Surgery of the Hand (Poznan, Poland, 3-6, 2009.)

L.Logina, D.Krievins (RSU) “Replantation of the fingers in Latvia – first study of five year period”. Stenda referāts kongresā - XIVth Congress of The Federation of European Societies of Surgery of the Hand (Poznan, Poland, 3-6, 2009.)

L.Logina, D.Krievins, A.Timuhins, K.Drevinska, A.Auzans (RSU, LU) “First results of the bone ultrasound measurements after the total acute circulation disruption”. Stenda referāts kongresā - XIVth Congress of The Federation of European Societies of Surgery of the Hand (Poznan, Poland, 3-6, 2009.)

L.Logina Plastic, reconstructive, hand and microsurgery in Latvia Uztāšanās starptautiskā kongresā - XIVth Congress of The Federation of European Societies of Surgery of the Hand (Poznan, Poland, 3-6, 2009.)

Autors izglītojošam izdevumam: Izgulējumu ārstēšana 2009.gads.

L.Logina, D.Krievins, A.Timuhins “First results of ultrasound velocity changes through the bones of phalanges of the amputated part after the long ischemia”, The 1st Baltic Hand Surgery Meeting. Uzstāšanās, Rīga, Latvija, 24-25.05.2010.

L.Logina, D.Krievins „First results of the bone ultrasound measurements after the upper limb replantation and multilated trauma”, XVth Congress of The Federation of European Societies of Surgery of the Hand. Posteris, Rumānija, Bukareste, 23-26.06.2010.

L.Logina, D.Krievins, A.Timuhins „First results of the bone ultrasound measurements after the upper limb replantation and multilated trauma” Proceedings of the XV Congress of the FESSH, Medimond S.r.l., Monduzzi Editore International Proceedings Medimond Publisher 2010: 65-69.

L.Logina, D.Krievins “Replantated upper extremities bone ultrasound acoustics changes after circulation interruption” RSU scientific works, 2010.

L.Logina, D.Krievins, K.Drevinska, R.Auzans, A.Timuhins, L.Svabe, „Ultrasound velocity in bone under disrupted blood supply” Latvian Journal of Physics and Technical Sciences (Versita, Warsaw), Vol.48, Nr.2, pp.44-49, 2011.

A.Mālniece, A.Auzāns, L.Logina, K.Drevinska et all “Aortic Lumen Diameter Dynamics after Replacing Aorta Abdominalis with Prosthesis in Dogs” LUU, 2012, 98-103. ISSN 1407-1754.

L.Logina "Brūces, rētas un apdegumi", Doctus, 2014.

L.Logina "Apdegumu brūces un to ārstēšana", Doctus, 2015.

L.Logina "Brūču ārstēšana. Kā izvēlēties?", Doctus, 2016.

Pakalpojumi

1 2 3 4